אודות

דנה פרנס, עורכת דין משנת 1999 ומגשרת מוסמכת מטעם המוסד הארצי לגישור, לשכת עורכי הדין, בגישור משפחתי ועסקי.

בוגרת תואר ראשון (.LL.B) ותואר שני במשפטים (.LL.M) מאוניברסיטת תל אביב, דוברת עברית, אנגלית וצרפתית – שפות בהן אני גם מגשרת; עוסקת בהליכים הסכמיים, בסכסוכי משפחה ובסכסוכים עסקיים.

מגשרת מוסמכת מטעם הנהלת בתי המשפט כמגשרת מהו"ת (מידע, היכרות ומידע) וכן מטעם בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים ומופיעה ברשימות בתי המשפט אזרחיים, בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים. 

רקע מקצועי

בעברי הייתי בתפקיד יועצת ועוזרת שגריר ישראל לאונסק"ו, פריז (סוכנות ארגון האו"ם, המתמחה בנושאי חינוך, מדע, תרבות ותקשורת). במסגרת תפקידי זה עסקתי בעבודה דיפלומטית ודה פקטו בגישור בין נציגי מדינות שונות. פעילות זו נסבה בין היתר סביב שימור אתרי המורשת העולמית בארץ וניהול קו ההגנה של ישראל בהדיפת לחצים ממדינות עוינות. 
תהליכי הגישור בהנחייתי ייחודיים בכך שאני מגיעה משני עולמות, העסקי והטיפולי. עורכת דין במקצועי, מגשרת תוך הבנת ההיבטים הפסיכולוגים, הסוציאליים וההתנהגותיים של המגושרים. בנוסף להכשרתי הפורמלית בתחום הגישור, אני בוגרת קורסים בפסיכולוגיה ומדריכת טרילותרפיה שהיא שיטת טיפול גוף – נפש, המשלבת בין תורות המזרח (זן) והפסיכולוגיה המערבית. שיטת טיפול זו מהווה מעין גישור פנימי בין המיינד (ראש) לרגש ומגבירה את המודעות למצבי קונפליקטים אישיים ומשפרת את אופן ההתמודדות עימם. 
בתהליך הגישור הצדדים מתרגלים הדברות ישירה בכוונה להביאם למציאת פתרון המתאים ביותר עבורם. תהליך הגישור צופה פני עתיד וניתן לניסוח בהסכם המאפשר לצדדים לחיות לאורו לאורך שנים.

"אני מאמינה"

מטבעי אני אוהבת בני אדם, מאוד אופטימית ומאמינה ביכולתם של  אנשים להגיע לפתרונות  הטובים ביותר עבור עצמם בעתות קושי ומשבר. לעיתים יש צורך בליווי מקצועי של הדרך. הארת הדרך נעשית באופן מיטבי באמצעות תהליך הגישור שהינו תהליך מובנה עם כללים מובנים ועקרונות מנחים. הצדדים לסכסוך זקוקים לזמן, לעבור תהליך ולעיתים גם להתעלות מעל לחסמים פסיכולוגים אך התוצאה שווה את הסבלנות. כמגשרת בעלת ניסיון רב, אני נהנית לראות כיצד תהליכים אותם אני מלווה מניבים תוצאות אמתיות.

 גישור מבחינתי היא בראש ובראשונה תפיסה חברתית, שנותנת בידי הצדדים את האפשרות לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבור עצמם ולהכיל על החלטות אלה את הערכים בהם הצדדים מאמינים תוך רכישת כבוד הדדי בין הצדדים.

כמגשרת אני מחויבת לצדדים ומודעת לאחריות הגדולה המוטלת עליי, לעבור עם הצדדים את התהליך הכולל משא ומתן, תוך שאני מאירה את דרכם ומדגישה את המשותף והמוסכם ביניהם. התמודדות עם קונפליקט מלווה לעיתים במתחים שלא פשוט לעבור ואני כמגשרת עושה את המיטב כדי שהצדדים יעברו זאת כמה שיותר טוב.

כתוצאה מכך, אני מרגישה סיפוק גדול כאשר הצדדים מגיעים להסכמות ולפתרונות המניבים תוצאות המיטיבות עימם. אני מאמינה שיש בגישור כדי לקדם ערכים חברתיים משמעותיים של לקיחת אחריות, שיוון וכבוד הדדי.